Profesjonalne i życzliwe podejście do uczniów, sprawdzony tryb nauczania, zaangażowanie instruktorów.

Oferujemy dwutygodniowe szkolenia teoretyczne obejmujące 30 godzin lekcyjnych. Zajęcia odbywają się:

 • w ciągu tygodnia od poniedziałku do czwartku w godz. 17.00 – 20.00, w sumie jest to 8 spotkań (po 4 spotkania w tygodniu),
 • w weekendy w soboty i niedziele w godz. 9.00 – 14.00, w sumie jest to 5 spotkań (2 soboty, 2 niedziele oraz szkolenie z pierwszej pomocy w poniedziałek od godz. 17.00 do 20.00).

W programie szkolenia teoretycznego są czterogodzinne zajęcia z udzielania pierwszej pomocy wraz z ćwiczeniami prowadzone przez profesjonalistów z tej dziedziny.

Szkolenie praktyczne obejmuje 30 godzin zegarowych (dotyczy samochodu) lub 20 godzin zegarowych (dotyczy motocykla). Jeździmy w ciągu tygodnia od 7.00 do 21.00, w soboty oraz w wybrane niedziele od 7.00 do 15.00. Nasi kursanci mają zawsze możliwość ustalenia dogodnego dla siebie grafiku jazd. Każdy kursant może wybrać instruktora, z którym chce odbywać szkolenie.

Zajęcia z manewrów odbywają się na placu manewrowym przy ulicy Racławickiej 62 (teren basenów WKS-u). Plac jest przygotowany do wykonywania manewrów wymaganych na egzaminie państwowym.

Szkolenia praktyczne kategorii motocyklowych startują z placu przy ulicy Racławickiej 62, natomiast samochodowe z terenu szkoły przy ulicy Kruczej 49.

W ramach kursu zapewniamy materiały dydaktyczne (podręcznik oraz dostęp online do testów egzaminacyjnych wydawnictwa E-kierowca, materiały zawierają oficjalną oraz oryginalną bazę pytań egzaminacyjnych pozyskaną na mocy umowy licencyjnej z PWPW), egzaminy wewnętrzne teoretyczne oraz jeden egzamin praktyczny. W przypadku kursu kat. B oferujemy dwa podstawienia  pojazdu na egzamin państwowy. W przypadku kat. B1 i B automat oraz kat. motocyklowych - jedno podstawienie pojazdu na egzamin państwowy.

Gwarantujemy:

 • Dobre opanowanie teorii podczas wykładów
 • Dogodne terminy oraz unikalny system zarządzania jazdami 24 h na dobę
 • Pełne godziny jazd oraz instruktorów, którzy nie załatwiają swoich spraw w czasie szkolenia
 • Jazdy w rejonie egzaminacyjnym
 • Sprawny i czysty pojazd

 

Dokładna mapka miejsc spotkań z instruktorami:

mapa

Jak się zapisać?

 1. Wybierz dogodny termin i zarezerwuj miejsce na kursie poprzez zapisy online lub bezpośrednio w biurze szkoły
 2. Uzyskaj Profil Kandydata na Kierowcę, czas niezbędny na uzyskanie numeru PKK to maksymalnie 2 dni robocze
 3. Zgłoś swój numer PKK do Szkoły Jazdy Wolski & Gliga
 4. Przyjdź na pierwszy wykład

PKK - Profil Kandydata na Kierowcę

Przystępując do szkolenia należy posiadać Profil Kandydata na Kierowcę. Aby go uzyskać należy złożyć we właściwym ze względu na miejsce zameldowania starostwie / urzędzie miasta (w wydziale komunikacji), następujące dokumenty:
 • wniosek o wydanie prawa jazdy,
 • orzeczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem,
 • wyraźną, aktualną i kolorową fotografię o wymiarach 3,5 x 4,5 cm,
 • zgodę rodziców - jeżeli jest wymagana.

Badanie lekarskie - orzeczenie

Orzeczenie lekarskie niezbędne do uzyskania nr PKK wydaje uprawniony lekarz. Badanie można wykonać we własnym zakresie lub w naszej szkole jazdy.
 
Lekarz przyjmuje w budynku szkoły w sali 06 w następujących terminach:
- wtorek od godz. 17.00 do 18.30.
 
Kontakt do lekarza orzekającego w naszej szkole jazdy:
dr Robert Kowalik tel. 501664451

Opłata za kurs

Opłatę za kurs (lub jej część, zgodnie z cennikiem) należy wnieść najpóźniej w dniu rozpoczęcia kursu:

 • przelewem na nr konta 10 1090 2529 0000 0001 3721 0584
  (w tytule przelewu prosimy podać datę kursu i dane kursanta),
 • gotówką lub kartą płatniczą w naszym biurze.
 
Rezerwacja zajęć praktycznych
 
Rezerwacja terminów zajęć praktycznych jest dokonywana za pośrednictwem strony internetowej http://szkolajazdy.pl/zapisy-online. W wyjątkowych sytuacjach istnieje również możliwość uzgadniania jazd telefonicznie z administratorem elektronicznego systemu rezerwacji pod numerem 505 47 47 99.
 
Pod tym samym numerem należy zgłaszać nieobecności - bezpłatnie min. 24h przed terminem jazdy, w przeciwnym razie koszt nieobecności wynosi 30 zł.
 
Pozostałe zgłoszenia związane z elektronicznym systemem rezerwacji prosimy przesyłać na adres rezerwacje@szkolajazdy.pl.
 
Kursant dokonuje samodzielnej rejestracji konta, do którego zostaje przypisany odpowiedni kurs prawa jazdy oraz instruktor prowadzący (nie dotyczy jazd dodatkowych). Po rejestracji konto kursanta pozwala na przeglądanie grafiku instruktora i rezerwowanie zajęć.
 
Pomocna w wyszukiwaniu wolnych miejsc u instruktorów jest grupa "Łap okienko" na Facebooku, do której można dołączyć pod adresem: 

Administrator zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian oraz usuwania rezerwacji kursanta w systemie - w wyjątkowych sytuacjach.

Egzamin wewnętrzny w Szkole Jazdy

Egzamin wewnętrzny przeprowadzamy po ukończeniu kursu na prawo jazdy danej kategorii, tzn. po odbyciu części teoretycznej i części praktycznej szkolenia wraz z nauką udzielania pierwszej pomocy. Egzamin składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Do części praktycznej można przystąpić po zaliczeniu części teoretycznej.

W ramach kursów zapewniamy dowolną ilość egzaminów teoretycznych oraz jeden egzamin praktyczny. W przypadku kolejnych egzaminów praktycznych opłata wynosi tyle, ile godzina jazdy dla danej kategorii.

Egzamin państwowy

Po zdaniu naszego egzaminu wewnętrznego, szkoła aktualizuje w systemie informatycznym Profil Kandydata na Kierowcę. Następnie kandydat udaje się do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, gdzie na podstawie aktualnego PKK oraz numeru pesel ustala termin egzaminu państwowego.

Cennik opłat egzaminacyjnych w WORD Wrocław:

Rodzaj egzaminuKategoria A1, A2, AKategoria B 
Teoretyczny 30 30  
Praktyczny 180 140  
Razem 210 170  


Dokument prawo jazdy

Opłata za wydanie prawa jazdy wynosi 100 zł i jest płatna na konto wydziału komunikacji zgodnie z miejscem stałego zameldowania.

Sprawdź status prawa jazdy

Welcome to Wolski & Gliga Driving School located in Wrocław

We offer driving courses for B and B1 category for foreigners who want to apply for Polish driving licence, as well as individual classes for foreigners who want to adapt driving skills to Polish law and customs.

Driving licence course includes:

 • Educational materials.
 • 30 hours of theory (including first aid classes).
 • 30 hours of practical tuition with English speaking instructor.
 • Internal exams (theory tests and one practical exam).
 • The same car as used on state exam.

Prices:

 • Driving course 2400 PLN.
 • Extra driving lesson 80 PLN.

 

Courses in English take place every two weeks. Courses are held if the minimum number of participants is reached (3 people).

For further details please contact Dagmara Wolska, Tel. 788 184 736.