Title Image

FAQ

Masz pytanie? Sprawdź w naszej bazie odpowiedzi.

Należy:
- posiadać numer identyfikujący Profil Kandydata na Kierowcę,
- osiągnąć wymagany przepisami ustawy wiek (16 lat dla kat A1; 18 lat dla kat. A2, B; 21 lat dla kat. A),
- zapisać się i wybrać datę kursu za pośrednictwem strony szkolajazdy.pl oraz wypełnić deklarację w biurze,
- wnieść opłatę wpisową najpóźniej w dniu rozpoczęcia kursu.
Badanie można wykonać we własnym zakresie lub w naszej szkole jazdy.
Lekarz przyjmuje w biurze w każdy wtorek od godz. 16:00 do 18:00. Obowiązują zapisy na konkretną godzinę.
Kontakt do lekarza przyjmującego: dr Robert Kowalik, tel. 601 163 331.
Koszt badania: 200 zł (stawka urzędowa).
Aktualny cennik kursów znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce CENNIK. Jest możliwość opłaty kursu w ratach, cena jest wówczas nieznacznie wyższa.
Zajęcia z manewrów odbywają się placu manewrowym przygotowanym do wykonywania manewrów wymaganych na egzaminie państwowym. Plac manewrowy dla kategorii motocyklowych (A1, A2, A) znajduje się przy ul. Opolskiej 188, a dla kategorii B - samochód osobowy przy ul. Buforowej.
Do wyboru jest kurs teoretyczny weekendowy 5 spotkań (2 soboty i 2 niedziele od 9:00 + poniedziałkowe spotkanie z zakresu pierwszej pomocy od 17:00 do 20:00) lub tzw. teoria w domu.
Oczywiście, kursanci mogą bezpłatnie przychodzić na dodatkowe zajęcia teoretyczne.
Zazwyczaj czas oczekiwania na przydzielenie instruktora to 5 dni roboczych.
Tak, istnieje taka możliwość. Wyślij nazwisko instruktora, z którym chcesz jeździć na adres biuro@szkolajazdy.pl
Po przydzieleniu instruktora prowadzącego, można zacząć umawiać jazdy poprzez swoje konto on-line.
Minimum ½ wymaganego wymiaru godzin, nie mniej niż 15h w ramach kursu B oraz nie mniej niż 10h w ramach kategorii motocyklowych.
Skontaktuj się mailowo z nami i zgłoś chęć zmiany instruktora prowadzącego a na pewno dobierzemy dla Ciebie inną osobę. Będziemy wdzięczni za uzasadnienie Twojej decyzji, choć nie jest to konieczne.
Załóż konto w naszym systemie i umów jazdy na daną kategorię z wybranym przez siebie instruktorem. Dokonaj płatności celem potwierdzenia rezerwacji. Rezerwacje nieopłacone zostaną odrzucone przez administratora.
Jest to zamknięta grupa na portalu Facebook, przeznaczona dla naszych kursantów, w której można obserwować pojawiające się wolne terminy jazd. Jeżeli chcesz do niej dołączyć, kliknij TUTAJ i na stronie Facebooka poproś o dołączenie.
Skontaktuj się smsowo z administratorem systemu pod numerem 505 47 47 99. Podaj swoje nazwisko oraz datę i godzinę odwoływanych jazd. Pamiętaj, że opłata za nieobecność zostaje naliczona w przypadku odwołania jazd w czasie krótszym niż 24 godzin od planowanej jazdy. Anulowanie jazd niedzielnych i poniedziałkowych powinno odbyć się z 48 godzinnym wyprzedzeniem.
Zajęcia praktyczne nie mogą być dłuższe niż 2 godziny dziennie w okresie pierwszych 8 godzin szkolenia dla kategorii B oraz 4 godzin dla kategorii motocyklowych, po tym okresie mogą trwać maksymalnie 3 godziny.
Egzamin wewnętrzny teoretyczny (pierwszy i każdy kolejny) oraz pierwszy egzamin wewnętrzny praktyczny są bezpłatne.
Drugi i kolejny egzamin praktyczny wewnętrzny kosztuje tyle co godzina jazdy dodatkowej dla danej kategorii.
Najpierw należy zdać egzamin wewnętrzny teoretyczny, gdyż dopiero to uprawnia do egzaminu praktycznego.
Egzamin trwa od 60 do 90 minut.
Tak. Na egzamin wewnętrzny praktyczny umawia się w szczegółach kursu prawa jazdy. Opcja zapisu pokazuje się po zrealizowaniu ostatniej jazdy.
Należy jeszcze raz zacząć egzamin po upływie minimum 24 godzin od czasu niezdanego egzaminu teoretycznego. Egzamin wewnętrzy teoretyczny jest bezpłatny i można go powtarzać dowolną liczbę razy.
W cenie kursu podstawiamy pojazd na egzamin państwowy praktyczny bez limitów (dotyczy kategorii motocyklowych). Opłata dla osób spoza szkoły jest wyszczególniona na podstronie CENNIK.
Szczegółowy cennik znajduje się na podstronie CENNIK.
Nie, płatność za badania uiszcza się bezpośrednio u lekarza, a jej wysokość jest uregulowana ustawowo.
Wyślij na adres biuro@szkolajazdy.pl potwierdzenie wykonania przelewu. Bez obaw - nic nie ginie. 🙂
Opłata zostaje naliczona w przypadku zgłoszenia nieobecności w czasie krótszym niż 24 godzin od początku godziny planowanej jazdy, przy czym anulowanie jazd niedzielnych i poniedziałkowych powinno odbyć się z 48 godzinnym wyprzedzeniem.
W uzasadnionych przypadkach możemy podjąć decyzję o anulowaniu opłaty. Każdy taki przypadek rozpatrywany jest indywidualnie.
Aby wejść do systemu online należy przejść do zakładki „ZAPISY ONLINE” i zarejestrować się lub zalogować na posiadane już konto. Bez zalogowania nie jest możliwe wykonywanie rezerwacji online.
W celu zarezerwowania nowej usługi należy przejść do sekcji „NOWA USŁUGA” a następnie wybrać typ rezerwacji. Kolejno pojawi nam się kalendarz rezerwacji oraz pola wyboru preferencji.
Po wyborze „Kurs prawa jazdy” z pola „Nowa usługa” należy wybrać jeden z dostępnych terminów w kalendarzu. Po wybraniu terminu, w dolnej sekcji strony, pojawi się lista zajęć teoretycznych jakie obejmuje dany kurs. Jeśli jesteśmy zdecydowani na rezerwacje klikamy przycisk „Rezerwuj”. Jesteśmy zapisani na kurs, rezerwacja widoczna jest w zakładce „Moje usługi”. Teraz czekamy na potwierdzenie naszego zapisu przez administratora o czym zostaniemy poinformowani drogą mailową.
Po odbyciu części teoretycznej kursu czas na zajęcia praktyczne. Aby zapisać się na „jazdy” należy przejść do zakładki „Moje usługi” oraz w istniejącej rezerwacji kursu prawa jazdy, w ramach którego chcemy zarezerwować zajęcia, wybrać przycisk „Umów jazdy”. Zostaniemy przekierowani do kalendarza rezerwacji z domyślnie już wybranym typem rezerwacji oraz kategorią prawa jazdy. Po wybraniu interesującego nas dnia z kalendarza zostaniemy przeniesieni do widoku godzinowego. W nim należy wybrać jedną z niezarezerwowanych godzin rozpoczęcia zajęć. Po tym zostaniemy przeniesieni na dół strony do ustalenia szczegółów rezerwacji. Domyślnie jazdy ustawione są na jedną godzinę. Możemy zmienić czas jazd wpisując nową godzinę zakończenia rezerwacji. Zapis potwierdzamy przyciskiem „rezerwuj”. Zajęcia praktyczne wykonywane w ramach kursu są automatycznie zatwierdzane, nie musimy czekać na wiadomość e-mail z potwierdzeniem.
W celu odwołania umówionych wcześniej jazd należy przejść do szczegółów („Moje usługi->Kafelka z kursem->Pokaż szczegóły”) i kliknąć przycisk X przy danej rezerwacji. Odwołanie jazd możliwe jest do 48h przed umówionym terminem, jeśli jazdy zostaną odmówione później to jazdy możną odwołać tylko przez kontakt z administratorem i wiąże się to z naliczeniem dodatkowej opłaty (szczegóły w zakładce „Cennik”)
Po wyjeżdżeniu określonej dla danej kategorii liczby godzin i zaliczeniu egzaminu wewnętrznego teoretycznego musimy odbyć wewnętrzny egzamin praktyczny. Możliwość umówienia egzaminu włączą się automatycznie. Możemy dokonać tego wybierając przycisk „Umów egzamin praktyczny” z kafelka kursu w zakładce „Moje usługi” lub przechodząc do szczegółów kursu i wybierając przycisk „Umów egzamin praktyczny” w dolnej sekcji strony. Dalsza część odbywa się w taki sam sposób jak wcześniej wykonywane rezerwacje jazd.
Aby zarezerwować dodatkowe jazdy należy przejść do zakładki „Dodatkowe jazdy” w sekcji „Nowe usługi”. Po przekierowaniu do kalendarza wybieramy kategorie prawa jazdy oraz instruktora prowadzącego zajęcia. Następnie z kalendarza wybieramy interesujący nas dzień oraz godzinę rozpoczęcia. Po przejściu do dolnej sekcji strony możemy zmienić godzinę zakończenia jazd (domyślnie jazdy ustawione są na godzinę zegarową) i potwierdzić zapis przyciskiem „Rezerwuj”. Prośba o rezerwacje trafia do administratora. Gdy ten ją potwierdzi otrzymujemy powiadomienia mailowe.
Jeśli chcemy zarezerwować termin badania lekarskiego należy wybrać opcje „Badanie lekarskie” z sekcji „Nowa usługa”. Po wybraniu dostępnego w kalendarzu dnia w dolnej sekcji strony zobaczymy szczegóły rezerwacji tj. miejsce wraz z godzinami przyjęć w których należy przyjść do lekarza. Po potwierdzeniu rezerwacji usługa zostanie dodana do listy „Moje usługi”. Należność regulujemy na miejscu, u lekarza.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie zapraszamy do Kontaktu.