Szkoła Jazdy Wolski & Gliga powstała w 2003 roku z pasji do motoryzacji oraz chęci dzielenia się wiedzą na temat bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Stworzyliśmy szkołę, w której sami chcielibyśmy się uczyć. Szkołę przyjazną kursantowi, stosującą sprawdzone metody dydaktyczne oraz nowoczesne narzędzia pracy.

Nasza szkoła od lat wyróżnia się szczególną dbałością o dobre opanowanie przepisów i techniki jazdy, co później przekłada się na bezpieczne oraz bezstresowe poruszanie się po drodze.

Szkołę Jazdy Wolski & Gliga tworzą profesjonalni instruktorzy. Wszyscy posiadają co najmniej kilkuletnią praktykę zawodową, niezbędną wiedzę z zakresu przepisów i technik prowadzenia pojazdów oraz pedagogiczne podejście do kursantów. Są życzliwi, kulturalni oraz cierpliwi.

Nasi instruktorzy:

 • Rafał Wolski
  Kategorie: A, A1, A2
  Czas pracy: zróżnicowany
  Instruktor nauki jazdy kat. A w sezonie motocyklowym. Posiada ponad 17-letnie doświadczenie w nauczaniu, prowadzi również wykłady z zakresu przepisów ruchu drogowego. Kierowca wszystkich kategorii prawa jazdy, zapalony motocyklista. Podczas szkolenia swoim kursantom towarzyszy na motocyklu. Interesuje się również sportem, w szczególności bilardem.
 • Adam Gogolewski
  Kategorie: B
  Czas pracy: wybrane dni tygodnia 15.00-20.00 oraz wybrane sob. 9.00-15.00, niedz 9.00-15.00
  Instruktor z ponad 21-letnim stażem w zawodzie. Spokojny, kontaktowy, rozmowny i z poczuciem humoru. Dzięki dużemu doświadczeniu w pracy z kursantami, potrafi trafnie ocenić ich postępy i zniwelować potknięcia. Interesuje się sportami wodnymi oraz sam chętnie spędza czas w i na wodzie.
 • Anna Michalak
  Kategorie: B, B automat
  Czas pracy: pon-pt 13.00-20.30, wybrane soboty
  Instruktorka z ponad 13-letnim doświadczeniem. Bardzo sympatyczna, uśmiechnięta i w pełni profesjonalna. Ma pokłady wyrozumiałości, cierpliwości i empatii, dzięki czemu potrafi dostosować program nauczania do indywidualnych potrzeb kursanta. Zależy jej na dobrej współpracy, sympatycznej atmosferze i dobrym przeszkoleniu.
 • Artur Włoszczyński
  Kategorie: B
  Czas pracy: 
  Instruktor z 8-letnim stażem w zawodzie. Potrafi dotrzeć do każdego kursanta w prosty i jasny sposób. Jest cierpliwy, wesoły i dokładnie tłumaczy zagadnienia związane z ruchem drogowym. Przedstawia i omawia całą strefę egzaminacyjną oraz wyjeżdża poza nią, by przygotować kursanta do codziennej, bezpiecznej jazdy samochodem. Interesuje się sportem i motoryzacją w szczególności wyścigami MotoGP oraz F1.
 • Bartosz Maniara
  Kategorie: B, B automat
  Czas pracy: 12.00-21.00 (pon, śrd, pt), 8.00-16.00 (wt, czw)
  Instruktor z ponad 8-letnim doświadczeniem. Wprowadza spokojną, luźną atmosferę i ma poczucie humoru. Jest perfekcjonistą i dba o każdy szczegół, który kierowca powinien opanować. Tłumaczy nie tylko w teorii, ale stara się pokazać przykłady praktyczne, by utrwalić wiedzę. Uczy również w języku angielskim.
 • Dana Kubicka
  Kategorie: B, B1, B automat
  Czas pracy: 7.00-17.30 (pon), -16.00 (wt, czw), -15.00 (śrd), -20.00 (pt), wybrane sob 8.00-15.00
  Rozmowna i otwarta instruktorka, która dba o swobodną atmosferę w samochodzie. Ma ponad 11-letnie doświadczenie w zawodzie. Tłumaczy spokojnie, dogłębnie analizuje przepisy i sytuacje na drodze. Łagodzi stresy, jest pozytywnie zakręcona i ma poczucie humoru.
 • Emil Kowalewski
  Kategorie: B, B1
  Czas pracy: wybrane dni tygodnia i weekendy
  Instruktor z 8-letnim doświadczeniem i wieloletni kierowca kat. B i D. Sympatyczny od pierwszego wejrzenia, wrażliwy i wyrozumiały. Potrafi zarazić spokojem i chętnie wszystko wytłumaczy. Na co dzień kierowca wrocławskiego MPK, więc żadna sytuacja na drodze nie jest mu obca i chętnie dzieli się tym doświadczeniem. Lubi dobry film, muzykę i oczywiście autobusy.
 • Jan Czajkowski
  Kategorie: B, B automat
  Czas pracy: 7.00-17.00 od pon-pt, 7.00-12.00 sob, 7.00-11.00 niedz
  Instruktor z ponad 11-letnim stażem. Spokojny, cierpliwy, o pogodnej i życzliwej osobowości. Nauczy jeździć odpowiedzialnie i bezpiecznie. Trudne zagadnienia będzie tłumaczył do skutku. Interesuje się sportem, głównie dyscyplinami zimowymi i lubi wycieczki rowerowe.
 • Krzysztof Pantol
  Kategorie: B, egzaminator
  Czas pracy: pon-pt 10.00-20.00
  Instruktor z kilkuletnim stażem. Konkretny, wymagający i szczegółowy, dzięki czemu jego kursanci są świetnie przygotowaniu do egzaminu, a także samodzielnej jazdy już po jego zdaniu. Chętny do pomocy, tłumaczący aspekty ruchu drogowego jasno i klarownie. Styl prowadzenia zajęć dostosowuje do poziomu i potrzeb kursantów. Jego pasją jest jazda off-road, motoryzacja i żagle.
 • Łukasz Gajowczyk
  Kategorie: B
  Czas pracy: wt-czw 16.00-21.00, wybrane sob 8.00-15.00 i niedz 8.00-15.00
  Młody instruktor, chętnie wybierany przez kursantów. Spokojny, cierpliwy, jednocześnie rozmowny i z poczuciem humoru. Stara się do każdej osoby mieć indywidualne podejście, uczyć nie tylko do egzaminu, ale i przygotowywać do codziennej eksploatacji samochodu, i sytuacji spotykanych na drogach. Interesuje się sportem i motoryzacją.
 • Violetta Pasiewicz
  Kategorie: B, B1
  Czas pracy: pon-pt 11.00-20.00, sob 9.00-15.00
  Instruktorka z kilkuletnim stażem. Swoim spokojnym podejściem, cierpliwością i pogodnym usposobieniem potrafi rozładować stres w samochodzie. Motywuje do nauki i poprawy, gdy kursant popełnia błędy i dokładnie tłumaczy. Jest wyrozumiała, buduje wiarę w siebie, ma indywidualne podejście do każdego kursanta. Interesuje się motoryzacją, muzyką, sportem i lubi jeździć na nartach.
 • Zbigniew Greczyło
  Kategorie: B
  Czas pracy: 8.30-13.00 jeden tydzień / 15.30-19.30 drugi tydzień (bez weekendów)
  Instruktor z ponad 15-letnim stażem. Cierpliwy, ale i stanowczy. Potrafi przekazywać wiedzę w przystępny sposób i zawsze mówi wprost, co myśli. Stara się jednak stworzyć luźną i niestresującą atmosferę w samochodzie, ponieważ bardzo lubi pracę z kursantami. Interesuje się motoryzacją (na co dzień jest diagnostą samochodowym), sportem, lubi turystykę, szczególnie górską.
 • Zbigniew Król
  Kategorie: A, A1, A2
  Czas pracy: pon-pt 7.00-13.00
  Doświadczony instruktor z wieloletnim doświadczeniem w zawodzie, a także kierowca kat. A, B i C. Wymagający i stanowczy - rozpracowuje słabe punkty kursanta i wspólną pracą je eliminuje. Jest cierpliwy i tłumaczy na wiele sposobów, podbudowuje wiarę we własne umiejętności i wspiera. Interesuje się sportem, chętnie jeździ na nartach, rolkach i motocyklem.
   
   
 • Zdzisław Parafińczuk
  Kategorie: B, B automat, wykładowca
  Czas pracy: pon-pt 7.00-12.00
  Instruktor z ponad 29-letnim doświadczeniem i najdłużej współpracujący z naszą szkołą. Spokojny, przekazujący cenne wskazówki wynikające z olbrzymiego doświadczenia w byciu instruktorem i kierowcą. Prowadzi w naszej szkole także szkolenia teoretyczne.
 • Mateusz Strupiński
  Kategorie: B, egzaminator
  Czas pracy: 8.00-12.00 jeden tydzień / 15-20 drugi tydzień i wybrane weekendy
  Instruktor cierpliwy, spokojny i skrupulatny. Wymagający, ale i wspomagający nabytą wiedzą praktyczną, gdyż na co dzień dba o bezpieczeństwo ruchu drogowego na terenie Wrocławia i okolic. Absolwent studiów na Politechnice Krakowskiej "Ekspertyza Wypadku Drogowego". Jego priorytetem jest szerzenie wiedzy o szeroko pojętym bezpieczeństwie na drodze.
 • Kamila Klimkiewicz
  Kategorie: A, A1, A2
  Czas pracy: wybrane dni tygodnia (17-21) i soboty (8-16)
 • Andrzej Dembowski
  Kategorie: B
  Czas pracy: wybrane dni tygodnia (16-21) i weekendy (9-15)
 

Obsługa biura:

 •  
  Janina Wolska
  Obsługa biura szkoły przy ul. Kruczej 49 we Wrocławiu
 
www.motorland.yamaha-motor.pl
www.dugme.pl
 www.dugme.pl
Moto Track
facebook.com/controllifepl