Title Image

Kategorie motocyklowe

Wybór kursu

Cena kursu kat. A1, A2, A obejmuje podstawienie motocykla na egzamin państwowy i dodatkową godzinę jazdy w dniu egzaminu państwowego.

Kategoria A1

Pojazdem szkoleniowym jest nowy motocykl Yamaha YS-125.

wymagany wiek: 16 lat (za zgodą rodziców 15 lat i 9 miesięcy)
szkolenie teoretyczne: 30 godzin
szkolenie praktyczne: 20 godzin

Koszt kursu
2700zł jednorazowo / 2700zł raty

Jazdy dodatkowe
100zł 
nasi kursanci / 200zł inni

2017_YAM_YS125_EU_BWC1_STU_002_03-462x346

Podstawienie motocykla na egzamin państwowy
0zł nasi kursanci / 200zł inni

Kategoria A2

Pojazdem szkoleniowym jest nowy motocykl Yamaha MT-07 z mocą nieprzekraczającą 35 kW w wersji standardowej bądź obniżonej.

wymagany wiek: 18 lat (za zgodą rodziców 17 lat i 9 miesięcy)
szkolenie teoretyczne: 30 godzin
szkolenie praktyczne: 20 godzin

Koszt kursu
3000zł jednorazowo / 3000zł raty

Jazdy dodatkowe
120zł 
nasi kursanci / 240zł inni

2019_YAM_MT07_EU_MLNM4_STU_002_03-62379-460x310

Podstawienie motocykla na egzamin państwowy
0zł nasi kursanci / 240zł inni

Kategoria A

Pojazdem szkoleniowym jest nowy motocykl MT-07 w wersji standardowej bądź obniżonej.

wymagany wiek: 24 lata (23 lata i 9 miesięcy)
szkolenie teoretyczne: 30 godzin
szkolenie praktyczne: 20 godzin

Koszt kursu
3200zł jednorazowo / 3200zł raty

Jazdy dodatkowe
120zł 
nasi kursanci / 240zł inni

2019_YAM_MT07_EU_MLNM4_STU_002_03-62379-460x310

Podstawienie motocykla na egzamin państwowy
0zł nasi kursanci / 240zł inni

Szkolenie z kategorii A1 na A2, a także z A2 na A

Kursanta obowiązują zajęcia praktyczne kat. A2 lub A pomniejszone o 10 godzin oraz zaliczenie wewnętrznego egzaminu praktycznego kat. A2 lub A przed przystąpieniem do egzaminu państwowego. Przy rozszerzaniu kategorii nie zdaje się powtórnie państwowego egzaminu teoretycznego.

Szkolenie z kategorii A1 na A

Kursanta obowiązują zajęcia praktyczne kat. A oraz zaliczenie praktycznego egzaminu wewnętrznego kat. A przed przystąpieniem do egzaminu państwowego.Przy rozszerzaniu kategorii nie zdaje się powtórnie państwowego egzaminu teoretycznego.

Kandydat na kierowcę samodzielnie przygotowuje się do zdania państwowego egzaminu teoretycznego przy pomocy otrzymanego od nas kompletu materiałów szkoleniowych. W cenie kursu zapewniamy podręcznik kierowcy, dostęp do teoretycznego kursu internetowego „teoria w domu” oraz dostęp do bazy z oficjalnymi testami egzaminacyjnymi na prawo jazdy. Kandydat na kierowcę może bez ograniczeń korzystać z zajęć teoretycznych prowadzonych w szkole jazdy.
Kandydat na kierowcę zdaje państwowy egzamin teoretyczny w WORD (do zapisania się na egzamin niezbędny jest numer PKK).
Po zdanym egzaminie państwowym teoretycznym kursant stacjonarnie odbywa czterogodzinny kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie realizuje część praktyczną szkolenia. Kurs kończy się egzaminem wewnętrznym praktycznym.

Co musisz zrobić?
1. Uzyskaj nr PKK.
2. Zapisz się na egzamin teoretyczny w Wordzie.
3. Zapisz się na pierwszą pomoc przedmedyczną.
Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej odbywają się co 2 tygodnie w poniedziałki w godzinach 17.00 – 20.00, w dniu rozpoczęcia kursu prawa jazdy.

Jazdy dodatkowe kategorii A1, A2, A przeznaczone są zarówno dla osób, które chcą przygotować się do egzaminu praktycznego na prawo jazdy, jak również odświeżyć i zweryfikować swoje umiejętności jazdy na motocyklu. Jeśli dawno nie jeździłeś motocyklem i chcesz sobie wszystko przypomnieć przed egzaminem, ta oferta skierowana jest dla Ciebie. Nasi instruktorzy ocenią Twoje umiejętności i zaproponują plan szkolenia.
Dodatkowo osoby chcące powtórzyć sobie zagadnienia teoretyczne, zapraszamy do udziału w wykładach – bez dodatkowych opłat.

Plac manewrowy na kat. A1, A2, A znajduje się przy ulicy Popielskiego 1 (jak dojechać: z ul. Opolskiej w ul. Brochowską, a następnie w ul. Popielskiego; dalej przez bramę przy Bosh Service i na wprost do końca zabudowań, następnie w lewo za warsztatem).

KROK 1

Zapisz się

  1. Wybierz dogodny termin i zarezerwuj miejsce na kursie poprzez zapisy online lub bezpośrednio w biurze szkoły.
  2. Uzyskaj Profil Kandydata na Kierowcę, czas niezbędny na uzyskanie numeru PKK to maksymalnie 2 dni robocze.
  3. Zgłoś swój numer PKK do szkoły jazdy.
  4. Przyjdź na pierwszy wykład.

Powyższa procedura nie dotyczy kursu bez teorii.

Przystępując do szkolenia należy posiadać Profil Kandydata na Kierowcę. Aby go uzyskać należy złożyć we właściwym ze względu na miejsce zameldowania starostwie / urzędzie miasta (w wydziale komunikacji), następujące dokumenty:
  • wniosek o wydanie prawa jazdy,
  • orzeczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem,
  • wyraźną, aktualną i kolorową fotografię o wymiarach 3,5 x 4,5 cm,
  • zgodę rodziców – jeżeli jest wymagana.
Orzeczenie lekarskie niezbędne do uzyskania nr PKK wydaje uprawniony lekarz. Badanie można wykonać we własnym zakresie lub w naszej szkole jazdy.
Lekarz przyjmuje w biurze w każdy wtorek od godz. 16.00 do 18.00. Obowiązują zapisy na ustaloną godzinę.
Kontakt do lekarza orzekającego w naszej szkole jazdy:
dr Robert Kowalik tel. 601 163 331

Koszt badania lekarskiego
200zł opłata ustawowa

Opłatę za kurs (lub jej część, zgodnie z cennikiem) należy wnieść najpóźniej w dniu rozpoczęcia kursu:

  • przelewem,
  • gotówką lub kartą płatniczą w naszym biurze.

Rezerwacja terminów zajęć praktycznych jest dokonywana za pośrednictwem strony internetowej https://szkolajazdy.pl/system/zapisy-online#kurs. W wyjątkowych sytuacjach istnieje również możliwość uzgadniania jazd telefonicznie z administratorem elektronicznego systemu rezerwacji pod numerem 505 47 47 99.

Pod tym samym numerem należy zgłaszać nieobecności – bezpłatnie min. 24h przed terminem jazdy, w przeciwnym razie koszt nieobecności wynosi 30 zł.

Pozostałe zgłoszenia związane z elektronicznym systemem rezerwacji prosimy przesyłać na adres rezerwacje@szkolajazdy.pl.

Kursant dokonuje samodzielnej rejestracji konta, do którego zostaje przypisany odpowiedni kurs prawa jazdy oraz instruktor prowadzący (nie dotyczy jazd dodatkowych). Po rejestracji konto kursanta pozwala na przeglądanie grafiku instruktora i rezerwowanie zajęć.

Pomocna w wyszukiwaniu wolnych miejsc u instruktorów jest grupa “Łap okienko” na Facebooku, do której można dołączyć pod adresem:

https://www.facebook.com/groups/1174840859244954/ .

Administrator zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian oraz usuwania rezerwacji kursanta w systemie – w wyjątkowych sytuacjach.

Zacznij kurs prawa jazdy. Zarezerwuj kurs przez internet! 

KROK 2

Część teoretyczna

Oferujemy stacjonarne szkolenia teoretyczne obejmujące 30 godzin lekcyjnych. Zajęcia odbywają się:

  • w weekendy w soboty i niedziele w godz. 9.00 – 14.00, w sumie jest to 5 spotkań (2 soboty, 2 niedziele oraz szkolenie z pierwszej pomocy w poniedziałek od godz. 17.00 do 20.00).

W programie szkolenia teoretycznego są czterogodzinne zajęcia z udzielania pierwszej pomocy wraz z ćwiczeniami prowadzone przez profesjonalistów z tej dziedziny.

W ramach kursu zapewniamy materiały dydaktyczne: podręcznik oraz dostęp online do testów egzaminacyjnych wydawnictwa E-kierowca, materiały zawierają oficjalną oraz oryginalną bazę pytań egzaminacyjnych pozyskaną na mocy umowy licencyjnej z PWPW).

Istnieje możliwość odbycia kursu bez teorii czyli po zdanym egzaminie teoretycznym w WORD.

KROK 3

Część praktyczna

Szkolenie praktyczne obejmuje 20 godzin zegarowych (dotyczy motocykli). Jeździmy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a nasi kursanci mają zawsze możliwość ustalenia dogodnego dla siebie grafiku jazd. Każdy kursant może wybrać instruktora, z którym chce odbywać szkolenie.

Szkolenia praktyczne kategorii motocyklowych startują z placu manewrowego przy ulicy Popielskiego 1 (jak dojechać: z ul. Opolskiej w ul. Brochowską, a następnie w ul. Popielskiego; dalej przez bramę przy Bosh Service i na wprost do końca zabudowań, następnie w lewo za warsztatem).

Nieobecność na jazdach niezgłoszona min. 24h przed zajęciami
60zł każda godzina nieobecności

KROK 4

Egzaminy

Egzamin wewnętrzny przeprowadzamy po ukończeniu kursu na prawo jazdy danej kategorii, tzn. po odbyciu części teoretycznej i części praktycznej szkolenia wraz z nauką udzielania pierwszej pomocy. Egzamin składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Do części praktycznej można przystąpić po zaliczeniu części teoretycznej.

W ramach kursów zapewniamy dowolną ilość egzaminów teoretycznych oraz jeden egzamin praktyczny. W przypadku kolejnych egzaminów praktycznych opłata wynosi tyle, ile godzina jazdy dla danej kategorii.

Pierwszy wewn. egzamin praktyczny
Bezpłatnie nasi kursanci / od 200zł do 240zł inni

Drugi i kolejny wewnętrzny egzamin praktyczny
od 100zł do 120zł
nasi kursanci / od 200zł do 240zł inni

Bezpłatnie każdy egzamin wewnętrzny teoretyczny

Po zdaniu naszego egzaminu wewnętrznego, szkoła aktualizuje w systemie informatycznym Profil Kandydata na Kierowcę. Następnie kandydat udaje się do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, gdzie na podstawie aktualnego PKK oraz numeru pesel ustala termin egzaminu państwowego.

Cennik opłat egzaminacyjnych w WORD Wrocław:

Rodzaj egzaminu Kategoria A1,A2,A
Teoretyczny 30
Praktyczny 180
Razem 210

Opłata za wydanie prawa jazdy wynosi 100 zł i jest płatna na konto wydziału komunikacji zgodnie z miejscem stałego zameldowania.

Sprawdź status prawa jazdy